KONSEPT PROJELER - WATCHOUT UYGULAMALARI

 

Ilan Marble Watchout

Fuar ortamında 4-7m. çapında yapılara uyguladığımız bu sistemde ziyaretçileri sarmal bir görüntü çemberine alıyoruz. İçeriğin en doğru izleme noktasına göre yüksek çözünürlükle kurgulanmasını ve ortama uygun en iyi parlaklığı öneriyoruz. Cihaz konumlaması en önemli konulardan biri. En doğru seçenek olarak 8.000 ANSIlumens, FullHD çözünürlük, DLP Teknolojisi cihazlarımızı 0,8:1 ultra short throw lenslerimiz ile birlikte kullanıyoruz.

 

video izle...


 

Metro - Floor Projection
Watchout

Dataton Watchout kullandığımız bu sistem uygun tavan yüksekliği sağlayan lokasyonlarda kurgulanabiliyor. 8 adet Christie HD20K-J kullandık ve izleme mesafesinin yakınlığı nedeniyle 5200px. genişlikte içerik kullanıldı. Fikirbaz'ın içerikleri hazırladığı bu organizasyonda ses-ışık-truss hizmeti Altın Çizme'den sağlandı. Etkinlik Yönetimi ComeOn tarafından gerçekleştirildi.

 

video izle...


 

Ford Yeniköy - Fiat Doblo Amerika
Watchout

Dataton Watchout Sistemi kullandığımız bu iki organizasyon, hemen hemen birbirine yakın konsept idi. Ancak bir sorun vardı, lokasyon... Organizasyon düzenlenebilmesi için görsel olarak negatif bir ortam olan fabrika.
Ancak bu tip ortamlar için Keçi Event'in tasarladığı bu yarı geçirgen görüntü yüzeyi, Art'N Pars'ın içerikleriyle 

kaplanınca mükemmel bir atmosfer ortaya çıktı. Yaklaşık 100 metrekarelik 3,9mm. pixel pitch Led Ekranın yönetimini de üstlendiğimiz bu organizasyonlarda 14-19ad. Christie HD20K-J projeksiyon cihazı kullandık.

video izle...


 

Ekol Lojistik
Watchout

Berlin Intercontinental Otel'de düzenlenen Uluslararası Lojistik Kongresi'nde, Ekol Lojistik standında 4adet Christie DHD800 ile 14m. görüntü sağladık. Çok dar alanda oluşturduğumuz bu görüntüde ultra geniş açı lensler kullanıldı. İzleme mesafesinin aşırı yakın olması nedeniyle video 6,000 pixel hazırlandı. İstanbul'un görkemli manzarasına ait görüntülerle DreamBox'a ait timelaps video ziyaretçileri etkilemeyi başardı.  

 

video izle...


 

FIAT 500L Launch
Watchout

Beylikdüzü'nde SFS Event adına çalıştığımız bu projede 9 adet Christie HD20K-J projeksiyon cihazı ile salonun 3 duvarını görüntü ile kapladık. Yüksek çözünürlük ve parlaklık kriterlerine göre şekillendirdiğimiz bu organizasyonda görüntü kalitesi anlamında amacımıza ulaştık. Capital Event'in tüm operasyonu üstlendiği Fiat 500L Lansmanında ses-ışık-truss desteğini SFS Event, görüntü içeriğini Rain Maker hazırladı. 

 

video izle...MARMARAPARK
Sphere Watchout

Beylikdüzü'nde açılışı yapılan MarmaraPark AVM'ye CreaOre aracılığıyla kurulan küre üzerinde yaptığımız çalışmada 4 adet Christie LX700 ve 3 farklı lens kullandık. Dünya üzerinde henüz formülize edilmiş bir örneği olmayan küre watchout için uzun bir teorik ve pratik hesaplama süreci yaşandı. CreaOre tarafından hazırlanan içeriğe de müdahale edilerek yapılan ortak bir çalışma sonucunda bu keyifli görüntüler ortaya çıktı.

 

video izle...SEDVENTURE
Multi Display Watchout

Cosmo m.i.c.e.'tan bize bu teklif  ilk geldiğinde zorlu bir süreç yaşanacağını farketmiştik. Değişik bir mimari yapıya sahip Rahmi Koç Müzesi'nin ölçeklendirilerek görüntü alanlarının oluşturulması 10 günümüzü aldı. 16 farklı yüzey ve projeksiyon cihazı kullanıldı. Tek ve çoklu senkron olarak hazırlanan içerik bu alanlarda gösterildi. 1ad. Christie HD20K, 12ad. Christie LX1500,

 3ad. Christie LX605 projeksiyon cihazı, 16+1 Watchout System ile birlikte kullanıldı. Tüm organizasyon boyunca truss, ses ve ışık desteği de Visio-Vox tarafından verildi.

 

video izle...


 

OPET 20.yıl
72m. Watchout

Cosmo m.i.c.e. ile birlikte hazırladığımız bu projede toplamda 72m. görüntü 10 adet Christie FullHD DLP projeksiyon cihazı ile verildi. Ayrıca organizasyon sırasında değişen perde sistemine göre cihazlardaki ILS sistemi kalibre edildi ve hazır tutuldu. Diğer bir ilginç deneme ise görüntü perdesini beyaz yerine gri kullanmaktı. İçerikler Hakan Pars Polat tarafından  

hazırlanmıştır. Gecenini ilerleyen saatlerinde Anadolu Ateşi ve Ajda sahne aldığında görüntü kontrolü bizde içerik ise onların ekibine devredilmişti.

video izle...ALFABETA FASHION SHOW
65m. Watchout

Öner Evez'in kareografisini üstlendiği, Fashion Art'ın tüm Ses ve Işık Prodüksiyonunu yaptığı ALFABETA Defilesinde Visio-Vox olarak Görüntü Sistemini sağladık. Watchout Sistem ile birlikte 10 adet Christie LX1500 projeksiyon cihazı kullanarak toplamda 300 metrekare görüntü oluşturduk. Yaklaşık 85.000 Watt ışığın altında istenen parlaklıkta görüntüyü

almak başlarda risk gibi görünürken, sonucunda mükemmel bir ortam yarattığımızı gördük. Defilenin "Wild Jungle" konseptine uygun üretilen videoların kalitesinin yüksek oluşu, bu sonucu destekleyen bir etkendi.            

 

video izle...
 

DOME WATCHOUT
Affective State

Standart projektörlerle teknik olarak bir kubbeyi kaplamak gerçekten çok zor bir işti. 4 adet 15.000 ANSIlumens cihaz ile bunu başardık. Sistemi otomatize ettik ve 25 günlük bir program atarak gerektiğinde uzaktan bağlanılarak müdahale edilebilir kıldık.
Bir de tabi bu serginin en büyük işi var. Kubbenin modellenmesini Can Dinlenmiş, Prodüktörlüğünü Erdem Dilbaz’ın yaptığı animasyonlarını Mert Kızılay’ın hazırladığı ve ses tasarımını da Görkem Şen ile Tolga

 Çokdeğer’in yaptığı “Deus Ex Machina” kubbeyi gök kubbeye çeviren devasa bir mapping işiydi. Sergiye katılanlar, aşağıda Miray Özcan’ın heykelleri, Lalin–Suzin Akalan’ın ağaç kökü ve yukarıda devasa bir mapping ile yerdeki minderlere uzanıp galaksileri izlediler.

video izle...DOME WATCHOUT
Sky Reklam

SKY REKLAM için kurgulanan bu sistemde 6 adet Christie 15K. projeksiyon cihazı ile 18m. çapındaki bir balonun içinde 360 derece görüntü sağladık. JOTUN adına gerçekleştirilen bu organizasyonda Gökhan Okur'un hazırladığı film ve animasyonlar seyircilere keyifli dakikalar yaşattı. Işık sistemi yerine projeksiyon cihazları ve görüntü efektlerinin kullanılması açısından ilginç ve başarılı projeydi.

 

video izle...


 

TEREK Grozny Stadium Opening
3,400m2 WATCHOUT


Teknik Direktörlüğünü Ruud GULLIT'in üstlendiği RUSYA'nın TEREK takımının yeni stadının açılış töreninde tüm görüntü sistemi Visio-Vox'a aitti. 22 adet Profesyonel Seri Projeksiyon Cihazının kullanıldığı bu organizasyonda zemine ve air screen 'lere görüntü verildi. Işık ve Ses Sistemi kuruluşu StarAs tarafından gerçekleştirilen bu organizasyonda birçok güçlüğe rağmen görüntü-

ses-ışık sisteminde hatasız bir akış gerçekleştirildi. 4.500m. fiberoptic sinyal kablolaması yapıldı ve 14+1 Watchout System kuruldu. Diego Maradona, Luis Figo, Barthez, Rui Costa gibi ünlülerin katıldığı bir hazırlık maçı yapıldı. Toto Cutugno, C.C.Catch, AlBano Romina Power, Craig David gibi ünlülerin mükemmel bir görsel şov eşliğinde söyledikleri parçaları tüm Rusya ve Dünya basını ilgiyle takip etti...

 
video izle...


 

 

TT ARENA Açılışı
4,900m2 WATCHOUT


CEO Organizasyon ile gerçekleştirdiğimiz bu organizasyonda toplam 33 adet 15K. ve 3 adet 18K. profesyonel seri projeksiyon cihazı kullanıldı. Toplamda 6,500m. digital fiberoptic kablolama yapıldı ve 3 farklı ekran Dataton Watchout Sistemi ile senkron olarak yönetildi. Görsel içeriği dünyaca ünlü NOVOLUX firması tarafından hazırlandı ve yine aynı firmadan Erick Villeneuve içeriğin 

yönetimini üstlendi.  3,500m2 zeminde olmak üzere toplam 4,900m2 görüntü ile adeta bir rekor kırıldı. Konser ve Işık şovları ile devam eden gösteride ortada asılı altıgen ve altından sarkan zeminde de görsel efektler ve reji görüntüleri kullanıldı. 

 

 video izle...


 

 

30+ powered by PHILIPS
78m. 390m2 WATCHOUT


30 yaş ve üzerinde üyelerin yeraldığı kapalı bir grup olan 30+, PHILIPS sponsorluğunda organize edilen 2010'un kapanış  partisinde inanılmaz bir şova imza attı. 270 derece mekanı çevreleyen görüntüyü surround olarak yapılan bir prodüksiyon ile birleştirerek katılımcılara, basına ve 30+ üyelerine güzel dakikalar yaşattı. 8 adet  15K. Christie Projeksiyon Cihazının kullanıldığı bu görsel şovda 8+1 Watchout Sistem 

kuruldu. "Surround Ses ve Görüntü" adıyla anons edilen şovda DJ Tufan Dağtekin tarafından PHILIPS için muhteşem bir surround beste üretildi. Ardından 30+ konsepti ile devam edilen partide görsel şovlara yer verildi.                                                                                

 


 

 

ABSOLUTE
DOME WATCHOUT


Kubbe şeklinde ve yaklaşık 450m2 görüntü alanı içeren 18m. çapındaki balonun içine kurguladığımız sistemde 6 adet projeksiyon cihazı ile hem 3600 hem de DOME efekti uyguladık. Animasyon, reklam filmleri ve sloganlarla desteklenen içerik ile davetliler ilginç bir görsel şova tanıklık ettiler.

Magazin basınında da yer bulan bu davette görsel şov sadece dome balonun içiyle sınırlı kalmadı. İstanbul Modern'in bahçesine kurduğumuz bu sistem ile gerçekleştirilen görüntü ve ışık şovu özellikle balonun dışından Boğaza ve Taksim semalarına kadar uzandı.

 
 video izle...


 

 

PAŞABAHÇE 2010
İstanbul Koleksiyonu
153m. 1070m2 WATCHOUT


1070m2 yi bulan görüntü alanı ile Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirdik. Santral Istanbul'da düzenlenen Paşabahçe'nin 2010 Istanbul Koleksiyonu tanıtımında K Cultural Project'i  Sinevizyon Görüntü Sist. ile desteklediğimiz organizasyonda 14 adet 15.000 ANSIlumens projeksiyon cihazı  ile binanın doğal dokusu üzerine projeksiyonun yanında düzensiz

yerleştirilmiş olan 8 farklı perdede oluşturulan senkron görüntüler ile mükemmel bir içerik yaratılarak 4 layer 'dan oluşan Watchout senaryosu hazırlandı ve gösterimi yapıldı.


 video izle... 


watchout

BJK FULYA SÜLEYMAN SEBA TESİSLERİ AÇILIŞI
168m. 756m2 WATCHOUT

Toplamda 672m2 yi bulan görüntü alanı ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. BJK Fulya Süleyman Seba Kompleksi açılışında PM Organizasyon ve Phantom Ses Işık ile gerçekleştirdiğimiz organizasyonda 26 adet 6.500 ANSIlumens projeksiyon cihazı ile168m uzunluğunda görüntü oluşturduk. Animasyonlar ile birleştiğinde

oluşan görsel efekt tüm katılımcıları etkilerken bu organizasyon spor ve ekonomi basınında da övgüye layık bulundu.

 


 

watchout

TOTAL BAYİLER TOPLANTISI
1800   38m.   WATCHOUT SYSTEM

Makroefekt ile gerçekleştirdiğimiz organizasyonda tam yarım daire şeklinde kurulu uzunluğu 38m.yi bulan alana toplam 10 projeksiyon cihazı ile projeksiyon yaptık. Sunumlar, dikey kamera görüntüleri, animasyonlar ve tarihçe filmleri ile içeriği zengin kılarak mükemmel bir görsellik sağladık.

video izle...


 

 

watchout

ASTANA TARİH MÜZESİ
3600   54m.   WATCHOUT SYSTEM

Kazakistan’ın başkenti Astana’da projelendirdiğimiz 11 projeksiyon cihazı ile kurgulanmış ve toplamda 55 metreyi bulan görüntü ile izleyicilere mükemmel bir görsel şov gerçekleşmekte. 
17,5m. çapında yuvarlak bir salonda kurgulanan bu Watchout Sistemi döner bir platformdan izlenmekte ve tüm ekrana hakim olunabilmektedir. Ayrıca salonun tüm çevresine yerleştirilmiş robot ışıklar ve ses sistemi ile bu görsel şov tamamlanmaktadır.

 video izle...