GÖRÜNTÜ TEKNOLOJİLERİ - WATCHOUT

İlk olarak 2004 yılında kullandığımız Dataton Watchout teknolojisi, çoklu ekran yönetimi konusundaki ilk deneyimimizdi. O tarihten bu yana geliştirilen farklı teknolojilere yönelmek yerine Dataton Watchout'un sadık bir kullanıcısı olarak kalmak, bizim yolumuzu çizdi ve şu anda bulunduğumuz noktaya kadar getirdi. Bu süreçte kazandığımız tecrübeleri yaratıcı projelerde müşterilerimizle paylaştık, paylaştıkça öğrendik, öğrendikçe geliştik. Ses-Işık-Truss-Led sistemlerini tamamen bırakarak Görüntü Teknolojileri üzerine konsantre olduk. Kullandığımız Dataton Watchout Sistemini tüm görüntü cihazlarında (Led Ekran, Projeksiyon Cihazı, LCD Display) farklı ve aynı zamanlarda senkron olarak kullandık.

 

Projeksiyon cihazları konusundaki yatırımlarımızı yaparken hassas davrandık ve yaklaşık 4,5 yıl önce geçiş yaptıığmız FullHD ve DLP teknolojisinde şu an 4K UHD çözünürlük ve 30.000 ANSIlumens 'e kadar ulaştık.  

 

Tüm teknolojik girişim ve yatırımlarımızı yaparken bu işin aslında hizmet tabanlı olduğunu asla unutmadık. Tüm görüntü operatörlerimiz, yaptıkları işin bilincinde, bilgilerinin sınırları konusunda kendilerinden emin olarak sektöre hizmet sundular.

 

Yaratıcı bir tasarım ile bize gelen ve denenmemişi başarmak isteyen tüm iş ortaklarımızın -maliyet sorgulamaksızın- yanında olarak Türkiye'de nelerin hayata geçirilebildiğini tüm Dünya ile paylaştık.   

 

Teknoloji olarak;
Full screen 4K sunum, ilk fiberoptik kablo altyapısına geçiş, Dataton Watchout ile ışık-motor-pc tetiklemeleri konusunda yatırımlar ve çalışmalar yaptık.  
Kullandığımız Player PC'ler, i7 işlemcili, RAID 0 kurgulu, saniyede 1,1GB görüntü datası okuyabilen, tamamen medya tabanlı tasarımlardır.  

 
 

Bu çalışmaların görüntülerine "Konsept Projeler" ana başlığı altındaki "Video Mapping" ve "Watchout Uygulamaları" linkinden ulaşabilirsiniz.