KONSEPT PROJELER - VIDEO MAPPING

 

Hyundai Polyethylene
Video Mapping

Projenin detaylarını 6 ay öncesinde gördüğümüzde çizimlerden etkilenmiştik. Duvarlardan zemine kadar tüm görüntü yüzeylerinin senkron çalışacağını hayal etmek bizi heyecanlandırmıştı. 29 adet Projeksiyon Cihazının kullanıldığı bu organizasyonda 8 adet Watchout Sistem Unitesi ile görüntüyü işledik. Tüm tasarımını ve yönetimini DreamBox'un yaptığı bu 

 organizasyonda hemen hemen görüntü uygulanmayan yüzey yok gibiydi, dolayısıyla image processor'lerimizde aşırı yüksek çözünürlüklü içerikler kullanıldı.

video izle...


         

Galata Kulesi
İstanbul Gençlik Festivali

Video Mapping

Kapadokya İstanbul Gençlik Festivali Organizasyonu adına çalıştığımız bu projede, görüntü ve ses sistemlerini sağladık. 10 adet Christie HD20K-J 3chipDLP, FullHD, 20.000 ANSIlumens Projeksiyon cihazı ile görüntü fırlattığımız Galata Kulesi üzerindeki tüm içerikleri Cream Studio hazırladı.

 

video izle...


 

Turkish Airlines Euroleague
Final Four - Video Mapping


Proje Yönetimini The Moments Event &  Entertainment tarafından gerçekleştirilen Turkish Airlines Euroleague Final Four 2017, Sinan Erdem'de gerçekleştirildi. Stage Technical Production adına gerçekleştirdiğimiz bu projede 8 adet Christie HD20K-J kullandık. Ayrıca Dataton Watchout ile mapping ve ArtNet Protokol ile ışık senkronu sağladık. Bir Türk Takımının 

Şampiyonluğu ile sonuçlanan ve Avrupa'nın hemen hemen tüm ülkelerinde canlı yayınlanan bu mükemmel turnuvada yeralmamızı sağlayan tüm ekiplere teşekkür ederiz.

video izle...


         

Kapadokya Zelve Vadisi
Video Mapping

Kapadokya sizleri bekliyor. 6 ay geri gittiğimizde bu proje "acaba nasıl olur? soru işaretleri ile başlamıştı. 12.000 m² görüntü alanına sahip bu proje Barco Prjeksiyon Cihazları ve Fikirbaz'ın içeriklerinin yanında bizim mapping servisimiz ile hazırlandı. Tam 14 adet 20K Projeksiyon Cihazı kullanıdı. 30 dakikanın üzerinde bir süreyle göterilen filmde bölgenin epik tarihi 

 dünyanın sayılı örneklerinden biri sayılacak topograpik bir yüzeyde sergilenmektedir.

video izle...


    

Fetih 563. yıl
Video Mapping

30ad. Projeksiyon Cihazı kullanarak gerçekleştirdiğimiz bu organizasyon, 5.382 metrekare yüzey alanı ile bir organizasyon için inşa edilmiş en büyük 3D yapı ünvanını kazandı.

Görüntü, Ses, Işık, Pyro Prodüksiyonunu ve Senkron Sinyalizasyon İşleyişini yöneten Dreambox Visual Communications ayrıca 3D sahne tasarım ve üretimini de üstlendi.

 

video izle...


         

Turkcell 4,5G Lansman 
Video Mapping

- bir dummy, bir araç, bir bina, bir doku map'lemiştik ama komple bir semt'i hiç map'lememiştik...

FikirbazZenger
Ouchhh
B'Event Trend & Eventsetter Company
Dataton
Christie Digital

Taksim Tünel Meydanı, 15 bina, 21 farklı yüzey, görüntü-ses-ışık senkronu

video izle...


 

Arçelik 3D Room
Video Mapping

3D objelerle donatılmış bir odada, tüm objelerin tüm yüzeyleri ile birlikte odanın duvarları ve zeminin görüntüyle kaplanması istenmişti. 8ad. FullHD projeksiyon cihazı kullandığımız bu projede Dataton Watchout v6 kullandık. Odanın 3DUV açılımı üzerinde 4096x4096px. içerikleri üreten ve projenin yaratıcısı Ouchhh ile birlikte kamera etkileşimli içerikleri Fikirbaz Zenger hazırladı. İşte ortaya çıkan sonuç...

 

video izle...


 

Samsung Smart TV Launch
Video Mapping

Çeşitli parlaklıklarda 27 adet projeksiyon cihazının kullanıldığı Samsung Smart TV Lansmanı örneğine çok az rastlanır bir çalışma oldu. Esma Sultan Yalısında gerçekleştirilen bu organizasyonun başında Yolculuk Atölyesi, içerik tasarımında DreamBox, ses-ışık-truss desteğinde Playback yeraldı.
Işık kontrolü Artnet Protokolü ile Dataton Watchout 
Sisteminden yapıldı. Genişliği 12m. derinliği yaklaşık 8m. yi bulan 3D sahne tasarlandı ve

3D yüzeylerin yaklaşık %98'i 5ad. FullHD cihaz ile kaplandı. İç mekanda 9ad. Christie HD20K-J projeksiyon cihazı, dış mekanda ise 12.000-15.000 ANSIlumens aralığında 18 adet projeksiyon cihazı, 17+2 Dataton Watchout System kullanıldı ve tüm kablolama altyapısı fiberoptik olarak yapıldı. Parlaklık olarak toplamda 340.000 ANSIlumens'e ulaşıldı.
3D sahnenin map'lenmesi için özel bir stüdyoda 12 gün boyunca çalışıldı. DreamBox'un ürettiği müthiş 3D içerikler ile mükemmel bir mapping gösterisi sergilendi. Lansmanın ardından aynı sahnede Kenan Doğulu sahne aldı.

video izle...


         

FenerbahçeÜlker Sports Arena
Floor Mapping

Bu keyifli organizasyonun içerikleri F5 Production tarafından hazırlandı. TSM çatısı altında Ülker adına düzenlenen bu gösteride 5ad. Christie HD20K-J projeksiyon cihazı kullandık. İçeriği sahaya map'lerken ve medyaların gösteriminde Dataton Watchout 'tan faydalandık.

 

video izle...


     

BRISA
Video Mapping

3D dizayn 5 katman sahne üzerinde izlediğiniz bu güzel görüntüleri toplamda 4ad. Christie HD20K-J projeksiyon cihazı ile oluşturduk. Art'N Pars'a ait olan sahne ve içerik tasarımı, müşterinin talebi ile mükemmel bir şekilde eşleşti ve ortaya bu görüntüler çıktı. Tüm event Think Organizasyon tarafından yönetildi, ses, ışık ve truss sistemi NewAge, 3D sahne üretim ve uygulaması ONS Reklamcılık tarafından gerçekleştirildi.

 

video izle...


     

DOĞUŞ Üst Düzey Yöneticiler Toplantısı
Video Mapping

Doğuş Grubu Üst Düzey Yöneticiler Toplantısı için Lonca34'ün tasarladığı 3D sahne üzerinde yaptığımız çalışmada 3ad. Christie HD20K-J, 2ad. Christie DHD800 cihaz kullandık. Dataton Watchout ile map'lediğimiz 3D sahnenin bir maketi üzerinde yaklaşık 1 hafta çalışıldı. Toplamda 28m. genişliği olan bu sahnenin derinliği 3m. idi. 28 metrelik sahnede, zeminden başlayan görüntü  üzerine konuşmacı, dansçı, kürsü, panelist

görüntüsünün düşmemesi için ciddi anlamda görüntü fırlatma hesapları yapıldı. Sahnede aşırı derinlik olması sebebiyle Z boyutunun üzerine de görüntü çalışıldı. Ses ve Işık ekibi ile koordineli bir çalışma sonucu ortaya görsel değeri yüksek bir organizasyon çıktı.  

video izle...


     

SAMSUNG Galaxy S4 Launch
Video Mapping

Samsung Galaxy S4'ün lansmanı için teklif geldiğinde yine zorlu bir sürecin bizi beklediğinin farkındaydık. Zaman darlığı klasik dezavantajımız idi artık. 3D tasarlanmış stage ve üzerinde yerleştirilecek animasyonların yanısıra sonrasında sahne alacak ünlü DJ'lerin de görüntü tabanlı çalışmaları bu işin zorlu ve heyecanlı yönüydü. 3D sahnenin yüksek ışık altında kusursuz kaplanması için ciddi hesaplamalar ve birebir üretilen maket üzerinde denemeler yapıldı. 

Tabii ki ışık kontrolü yine Watchout System'deydi. Artnet protokolü ile yönettiğimiz ışık masaları için DJ öncesi gösterimi yapılacak videolar, ışık setup'ları ile birlikte bize verildi ve sorunsuz bir yönetim sağlandı. Ses kaynağımız bu sefer optic digital idi. İstanbul'da 911, Ankara'da Playback ile ses ve ışık konusunda sorunsuz bir koordinasyon sağlandı. Tüm 3D görsel tasarımlar ve ses üretimi her zaman olduğu gibi DreamBox ekibinin eseriydi.
Organizasyondaki tüm partnerlerimize ve tüm organizasyonu yüklenen Yolculuk Atölyesi'ne, Visio-Vox'a kattıkları değer ve güven için teşekkür ederiz.

video izle...


  

SAMSUNG Galaxy SIII Launch
Video Mapping

Tüm operasyonunu Atölye Grup'un yürüttüğü bu organizasyonda toplamda 2,550 metrekare alanı 6 adet Christie HD20K-J ve 12 adet Christie LX1500 ile kapladık ve toplamda 300.000 ANSIlumens'e ulaştık. Rumeli Hisarı'nın yapısı ve bugüne kadar hiç denenmeyen arka kuleleri de kapsayan görüntü talebi, fırlatma noktaları konusunda bizleri zorladı. Hava koşullarının kötü olmasına rağmen yaptığımız parlaklık ve çözünürlük ayarlarının hatasız olması yağmurlu

provalarda bizleri motive ederken, DreamBox'un hazırladığı mükemmel içeriğin ışık kontrolünü nasıl senkronlayacağımızı düşünmeye başlamıştık bile. Devamlı yağan yağmur, cihazlarımızı ve fiberoptic bağlantılarımızı zorlasa da, önceki tecrübelerimiz sayesinde ciddi bir şekilde organize olarak içerik, ışık ve ses ekibinin hassas çalışmaları sayesinde hatasız ve mükemmel bir gösterim ortaya çıktı. Samsung'un Kore'den gelen üst düzey ekibi ve bir çok özel konuk yaklaşık 10 dakikalık bu gösteriyi SAVARONA yatından takip etti. 
Zorlu koşullara rağmen desteğini hiç esirgemeyen ve bu keyifli sıradışı organizasyonda yeralmamızı sağlayan Atölye Grup'a teşekkür ederiz.

video izle...


 

AJDA Konseri - Kuruçeşme
Video Mapping

Konser başlamadan önceki gün biletlerin tamamen tükendiği haberi verildiğinde bizlerde provaları tamamlamış müzikle senkron görüntü kontrolleri üzerinde çalışıyorduk. 4 adet Christie HD20K ve 4+1 Watchout Sistem kullandığımız bu organizasyonda ayrıca 4 adet 15K. projeksiyon cihazıda yedekte eş zamanlı çalışır durumdaydı. Müzik ile senkron kurgulanmış olan görüntüler F5 Production tarafından

hazırlanmıştı. Mükemmel görüntülerin ortaya çıktığı bu organizasyon basında uzun süre yer buldu. Başta F5 Production olmak üzere ses ışık partnerimiz Park Müzik'e teşekkür ederiz. 

video izle...


 

FORD Tourneo Custom
Hattan İniş Töreni
Video Mapping

Keçi Event adına çalıştığımız bu organizasyon, NOTA BENE Visual'in içeriği ile harika bir görsel lansmana dönüştü. Tüm fabrikanın modellendiği animasyon, 3D görüntüler ve mükemmel ses efektleri ile desteklenerek aracın üretim bandında geçen süreci simüle edildi.

2adet Christie HD20K, 1ad. Christie LX1500 ve 2 adet Christie LX605 kullanılarak tüm perde ve araç üç farklı 

açıdan map'lendi. Bu keyifli organizasyon için başta Keçi Event olmak üzere tüm yardımcı ekiplere teşekkür ederiz. 

video izle...MIGROS Beylikdüzü Grand Opening
Video Mapping

 

140 metrelik bir yüzey bugüne kadarki outdoor en uzun deneyimimizdi. Yüzeylerin 3D yapıları ve farklı materyallerden oluşması parlaklık hesaplarımızı biraz etkilese de cihaz adetleri ile dengelemeyi yaptık. Prodüksiyondaki farklı bakış açısı bu organizasyonu diğerlerinden ayırıyordu. Yaklaşık 5 haftalık bir çalışma ile EFFECTive Media Production'ın ürettiği bu 

prodüksiyonu 4 adet Christie HD20K-J ve 10 adet Christie LX1500 ile yansıttık. Ayrıca organizasyon sırasında katılımcıların kinect yardımıyla tasarlanmış realtime oynadığı ve hediyeler kazandığı oyun, yine bu organizasyonu bir ilk olma özelliğini destekliyordu.

video izle...DossoDossi Fashion Show
Video Mapping

 

Hazır Giyim Sektörünün yurtdışına ihracat konusunda en büyük tekstil şirketlerinden biri olan DossoDossi Tekstil 'in Antalya'da düzenlediği Moda Şovunda, bizlerde görüntülerimiz ile organizasyona renk katmaya çalıştık. 7x20m. lik özel dizayn dekor üzerinde çalışılan görüntüleri yansıtırken 6ad. Christie LX1500 cihaz kullandık. Koreografisini Öner Evez'in üstlendiği

 ve başta Erin Heatherton ve Anna Chapman olmak üzere Dünyaca ünlü modellerin 4 gün boyunca yeraldığı bu moda şovunda yeralmamızı sağlayan DossoDossi 'ye teşekkür ederiz.

video izle...METROPOL ISTANBUL
Video Mapping

İlginç bir deneyimi daha Cannes MIPIM Uluslararası Emlak Fuarı'nda yaşadık. NERDWORKING bu iş teklifini bize yaptığında kolay bir iş olmayacağını farketmiştik. 3D objenin oluşturulması, projeksiyon mesafesi, izleme açıları, çözünürlük, lens detayları, parlaklık gibi hesaplamaların ardından her işin sonunda olduğu gibi güzel bir final bizi bekliyordu. Bu projeye bizi dahil eden NERDWORKING'e teşekkürler.

 

video izle...


RENAULT ZE LANSMAN
Video Mapping - Watchout

Keçi Event'in tüm organizasyonunu üstlendiği bu lansmanda Visio-Vox olarak görüntü sisteminin teknik kurulum ve yönetiminde yeraldık. Nota Bene Visual araç üzerindeki Video Mapping ile 24m. lik Watchout perdesini ilişkilendirerek hazırladığı mükemmel içerikle, Rigel Production film ve full screen sunumlarla, Playback ise ses ve ışık sisteminin sorumluluğunu 

üstlendi. 3 adet Christie HD20K ve 2 adet Christie 15K kullandığımız bu sistemi Dataton Watchout v5 ile yönettik. Takım çalışmasının en ön planda olduğu bu organizasyonun kusursuz akışını sağlayan tüm gruplara teşekkür ederiz.

video izle... 


   

LOLİTA ASİL 20. yıl
Multidisplay Watchout

Lolita Asil'in 20. yılını kutladığı, Makroefekt'in yaratıcı ekran kurgusu ve içeriğiyle desteklediği bu özel gösteride katılımcılar mükemmel bir görsel şov izlediler. 20 yılın hikayesi hazırlanırken Lolita Asil'in resimleri efektler eşliğinde bu tarihçenin içinde sergilendi. 3 adet Christie LX1500 kullandığımız bu gösteride, basit bir teknik ile katılımcıları etkilemeyi başardığımızı farkettik.            

 video izle... 


  

COCA COLA ile biraradayız İstiklal Caddesi
Video Mapping

Coca-Cola Ramazan ayında Taksim Galatasaray Meydanı’nda gerçekleştirdiği muhteşem görsel gösteri kapsamında Yapı Kredi Binası’nın ön cephesini dört hafta boyunca özel ışık ve animasyon gösterileri ile donattı. DreamBox’un ürettiği bu projede mükemmel video mapping destekli animasyonların yanında saha ekibi ile bu gösteriye katılmak isteyenlerin resimleri çekiliyor, fotoğraflar işlenerek onaylanıyor, hazırlanan interaktif içerik ile bu fotoğraflar bina yüzeyinde ayrıca anime edilerek gösteriliyor. Bununla  da kalmıyor, duvarda gerçekleşen bu gösterim kamera ile kaydedilerek fotoğraf çekimi ardından katılımcılara verilen  

IP adresinde yayınlanıyor ve bu videoyu kendi Facebook sayfanızda paylaşabiliyorsunuz.  Mapping ve Projeksiyon hizmetini üstlendiğimiz bu organizasyonda watchout server üzerinden ışık ve içerik kontrolüde kurgulandı. Christie/Sanyo 15.000 ANSIlumens 12 adet projeksiyon cihazının kullanıldığı organizasyonda bu bina üzerinde ilk defa 180.000 ANSIlumens’e ulaşıldı. Hazırlıkta, içerikte ve operasyon anında kullanılan teknolojiler ile bugüne kadarki en zengin içeriğe sahip organizasyonda yeralmamızı sağlayan DreamBox’a teşekkür ederiz.    

  video izle...

 


 

 

PEUGEOT 508
Bağdat Caddesi
Video Mapping

Team Gerilla Marketing'in üstlendiği bu organizasyon Bağdat Caddesinin işlek kavşaklarından birinde gerçekleştirildi. 21 gün boyunca kesintisiz gösterimin yapıldığı bu projede hazırlanan içeriğin Christie 15K. Projeksiyon Cihazı ve Ses Sistemi ile gösterimini yaptık. Hazırlanan dinamik içeriğin ciddi bir internet reytingi yaptığı aynı zamanda da çevredeki yayaların ve sürücülerin ciddi derecede ilgisini çektiği gözlendi.   

video izle...
 


 

 

SENSODYNE
İstiklal Caddesi
Video Mapping

PARLAK FİKİRLER adına gerçekleştirdiğimiz bu Video Mapping projesinde SESNSODYNE'in yeni ürününün tanıtımı 3D efektler içeren bir video ile yapıldı. EFFECTive Media Productions tarafından üretilen bu videonun gösterimi, halkın büyük ilgisi altında 6adet Christie 15K. projeksiyon cihazı ve ses sistemi kullanılarak gerçekleştirildi.   

video izle...

  

SAĞLIK BAKANLIĞI
 
Ankara
Video Mapping

Ajans F5 'in tüm içeriğini gerçekleştirdiği bu organizasyonda, SİNEVİZYON 4adet SANYO 15K. Projeksiyon ile görüntüyü sağladı. Bizler Visio-Vox olarak bu organizasyona Mapping hizmeti sağladık. Obezite Haftası etkinliği olarak düzenlenen bu organizasyonu birçok basın mensubu da takip etti. 

  

Yeni OPEL CORSA
Tünel Meydanı-İstanbul
Video Mapping

COSMO m.i.c.e ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu video mapping gösterisi Taksim'in en işlek noktalarından Tünel Meydanı'ndaki tarihi bir bina üzerineydi. Sinefekt'in içeriğini hazırladığı bu organizasyonda Yeni Opel Corsa videosu, mapping mantığıyla bina dokusuna ve izleyicilerin bakış açısına uygun şekilde kurgulanarak 3 adet 15K Christie cihaz ile görüntülendi.  

 video izle...


 

 

RENAULT LATITUDE
Nişantaşı-İstanbul
Video Mapping

ORANGE MIND adına çalıştığımız bu performansta sınırlı bir süreçte üretilen içeriği Türkiye sınırları içinde ilk defa bir CAR VIDEO MAPPING projesinde kullandık. İçeriğinin tamamını EFFECTive Media  Production'ın ürettiği ve Nişantaşında sergilenen bu performans izleyicilere farklı deneyimler yaşattı. 

video izle...


 

 

NETWORK Summer 2011
Binbirdirek Sarnıcı
Video Mapping

NOTA BENE Visual'in hazırladığı mükemmel  içeriği sergilediğimiz bu şovda 12 adet projeksiyon cihazı ile toplam 130.000 ANSIlumens'e ulaştık. Üçüncü boyutun çok zorladığı bu işte herşeye rağmen muhteşem görüntüler ve müzik senkronu vardı.

video izle...


  

 

UNIVERSİADE 2011
Erzurum Kış Olimpiyatları Açılışı
Video Mapping

PHANTOM Event Engineering'in tüm teknik prodüksiyonunu üstlendiği bu organizasyonda bizler de sahanın zemininde bulunan ve volkanı simgeleyen objenin üzerine 8 adet 15K. Christie Projeksiyon Cihazımız ile stadyumun 4 ayrı köşesinden tele lensler ile mapping uygulaması yaptık. Zemin ile senkron yürüyen ve ışık ile desteklenen bu görsel şov Dünya'da  68 ülkede canlı yayınlandı. 

 video izle...


  

 

2011 YENI YIL KUTLAMALARI
ASHGABAT
Video Mapping

Turkmenistan'ın başkenti Ashgabat'ta MAKROEFEKT ile gerçekleştirdiğimiz  bu organizasyonda 15K. Christie Projeksiyon Cihazlarımız kullanıldı. Yılbaşı kutlamalarının yapıldığı bu organizasyon, Ashgabat meydanına bakan Ak-Altın Otel'in yüzeyine uygulandı. Bu organizasyonda Video Mapping 'in içeriği yine MAKROEFEKT tarafından hazırlanmıştı. 

 video izle...


 

 

PERA PALAS
Grand Opening
Video Mapping 60K. ANSI

Pera Palas Hotel, Cumhuriyetimizin 87. yılını bir video mapping gösterisi ile karşıladı. NOTA BENE Visual ile gerçekleştirdiğimiz  bu gösteride 4 adet Christie LX1500 kullanıldı. NOTA BENE tarafından Soyut ve Tarihi iki farklı konsept  olarak hazırlanan içerikler binanın doğal dokusu üzerinde sergilendi. Güçlü bir ses sistemi ile desteklenen bu şov yerli ve yabancı turistler ile basının ilgi odağı oldu.

 video izle...


 

NARKULE
3D Video Mapping - Indoor

NERDWORKING 'in tüm 3D içeriğini hazırladığı bu çalışmada gerçek anlamda bir 3D mapping uygulaması yapıldı. Mekanın yapısının farklı olması, farklı parlaklık ve ölçülerde projeksiyon cihazları kullanılmasını gerektirdi. Ayrıca yan duvarlar ile 3D uygulamasının olduğu alan, bazı anlarda bütünleşik ve etkileşimli bir içerikle birleştirildi.

 video izle...


 

HAYDARPAŞA GARI'nda BAHAR
2400m2 Video Mapping 150K. ANSI

Istanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı için düzenlenen gösteri, Türkiye'de düzenlenen en büyük video mapping gösterisi olma özelliğini koruyor. İçeriğini NERDWORKING, projeksiyon cihazlarını SINEVIZYON'un sağladığı bu organizasyonun mapping teknik prodüksiyonunu Visio-Vox olarak üstlendik. Toplamda 150.000 ANSIlumens projeksiyon ile 2.400m2 alan üzerinde mükemmel efektler ile Istanbul'un 8.500 yıllık tarihi görkemli bir görsel şov ile İstanbullularla buluştu.

 video izle...


 

CEMİL İPEKÇİ DEFİLESİ
Mardin
Video Mapping  90K. ANSI

Mükemmel bir görsel içerik ile bütünleşmiş olan bu özel defilede Visio-Vox olarak görsel teknik prodüksiyonu üstlendik. BHB Animation & Production ile gerçekleştirdiğimiz bu görsel şovun gösterimi, defilenin akışı ile eşzamanlı olarak yapıldı. Cemil İpekçi'nin tasarımını ve üretimini tamamen Mardin'de gerçekleştirdiği bu kreasyon "Bir Doğu Masalı - Dört Mevsim" adı altında Kasımiye Medresesi'nde sergilendi.

 video izle...


 

CORNETTO
İstiklal Caddesi
Video Mapping  90K. ANSI

MobilEra adına Yapı Kredi Sanat Binası üzerinde SINEVIZYON ile gerçekleştirdiğimiz video mapping organizasyonunda 6 adet Sanyo 15K. projeksiyon cihazı kullanıldı. Watchout Sistemi ile desteklediğimiz bu sistemde tamamen farklı bir PC üzerinde görüntülenen interaktif içerik capture edilerek mapping yapıldı.

 video izle...