GÖRÜNTÜ TEKNOLOJİLERİ - MAPPING

2010 yılında Haydarpaşa Tren Garı binası üzerindeki mapping çalışmamız ilk deneyimimizdi ve farkettik ki buna zaten hazırız. O tarihten bugüne, tarihi binalar, halka ulaşan lokasyonlarda yeralan yapılar, sonradan üretilen 2D/3D yüzeyler, 3D objeler, zemin, tavan gibi bir çok yapı/yüzey/doku üzerinde çalışmalar yaptık. Her çalışma bize farklı tecrübeler kazandırdı.

 

http://visio-vox.com/video-mappings.aspx    linkinde tüm bu örnek çalışmaları görebilir, organizasyonun tüm detayları -uygulanan teknikler, kullanılan cihazlar- hakkında bilgiler bulabilirsiniz. 

 

Birden fazla projeksiyon cihazı kullanılarak, doğal doku ile üretilen içeriğin eşleştirilmesi işlemine mapping diyoruz. Dokunun görüntüyü tutan mat bir yüzey olması, açık renk olması ve önünde yeterli fırlatma mesafesinin olması iyi bir video mapping gösterisi için gerekli ön koşullardır.

  

Son dönemde özellikle 3D yüzeyler üzerine mapping konusunda Dataton v6 üzerindeki çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Ofisimizde yeralan Showroom, bu konuda aklınıza takılan soruların yanıtlarını deneyimleyerek bulabileceğiniz bir yer olarak tasarlandı.