TAILOR MODE PROJECTS - DOME PROJECTION

 

 

Teknofest 2018 / Dome Projection

Tamamen teknoloji tabanlı bir gösteride/fuarda bizden istenen de en yüksek çözünürlük ve parlaklıkta görüntü idi. 14 adet Christie HD20K-J kullandığımız bu organizasyonda image processing Dataton Watchout v6 ile sağlandı. 4096x4096px. çözünürlükte içerikler sorunsuz ve gayet akıcı görüntülendi.  4 gün boyunca ziyaretçilere sergilenen bu gösterinin 2019 yılında da tekrarlanması planlanıyor.

 

video izle...


 

Magic Break 2017
Dome Projection

Bir parti ortamında 4K capture ile müzikle senkron görsel efektlerin gecikmesiz Dome'da görüntülenmesi... Proje öncesi çalışmalarımız bu yöndeydi. @ShiTV ile gerçekleşen bu çalışmada VJ'ler görüntü ile senkron Led DMX kontrolü sağladılar. 3ad. Christie HD20K-J Projeksiyon cihazı kullandığımız bu partide görüntü yüzeyi GhostTulle idi. Bu nedenle cihazların ampullerini sıfırlayarak yeterli parlaklığa ulaşabildik.

video izle...


 

 

GTL Project
Planetarium / Dome Projection

At first, with this project we would like to express our gratitude to Dataton. We have started draft workout with Watchout v6 on 3D .obj file. After, we have finished the calibration within 10-12 hours, without need of any cameras, camera calibration, extra scripting software. We have used freely masking and 

blending, like making a 2D surface adjustment. The next day, we made a back-up of the system, by installing the second layer. The dome-sound-light-image productions and the whole organization management was owned by DreamBox. Contents had been displayed with 4096x4096 pixel resolution.

watch video...


 

 

Has Mimarlık
UpsideDown HemiSphere Projection

Bu ilginç deneyimde ; Tophane-i Amire tek kubbe salonunun kadim atmosferiyle güncel arasında bir diyalog oluşturmak amaçlanıyordu. Mekânın kuvvetli mimari bir unsuru olan kubbenin ses ve imgeyle birlikte yeniden yorumlanmasıyla katılımcıyı kuşatan, mimari açıdan alışılmadık bir deneyim planlanmıştı.

Tasarımını Büşra Tunç'un yaptığı sergide asimetrik üçgenlerden oluşan ve doğal kubbe ile simetrik yerleşen 3D görüntü yüzeyimizin modellemesi ve içerikleri NOHlab tarafından hazırlanmıştı. 4ad. Christie DHD800, SingleChipDLP, FullHD cihazlarımızı yine 4ad. 0,8:1 ultra short throw lenslerle kullanarak bu yüzeyleri kapladık. Görüntü kalibrasyonunda Dataton Watchout v6 kullanıldı.

watch video...


 

TAPI Project
Planetarium / Dome Projection

24x Christie HD20K-J, 3chipDLP, FullHD Projector
Dataton Watchout v6        

4096x4096px. content
36 diameter irregular dome     

 

watch video...